Dívčí fotbalový klub Holešov o.s.

Úspěšný vstup DFK Holešov do jarní sezóny

TJ Žalkovice – DFK Holešov: 1:4 (1:2)

V prvním jarním utkání zajížděl holešovský celek na hřiště ambiciózního družstva Žalkovic; zápasu navíc předcházel dvoudenní vytrvalý déšť, a tak na hráčky čekal velmi náročný terén, což se projevilo i v průběhu hry … DFK nemohl zahájit lépe, nežli zahájil – již ve 40. sekundě po kombinaci na levé straně hřiště skórovala reprezentační brankářka Gábina Lipková, tentokrát hrající v poli, a zmrazila tak nadšení domácích … navíc následovalo nezaviněné zranění žalkovické středopolařky a hra tak byla od začátku v režii hostí. Řada šancí, vypracovaných po kombinaci záložní a útočné řady však končila mimo branku nebo nepřesnou finální přihrávkou, a tak domácí tým tlaku Holešova dlouho odolával. Teprve v 25. minutě udeřili hosté podruhé – po kombinaci Pospíšilíkové – Zderčíkové a Lipkové se po sólovém úniku konečně přesně trefila Monika Řiháková a zvýšila na 0:2. DFK pak přenechal iniciativu na domácích kopačkách a po pěkné střele skórovala z šestnáctky jejich nikým neatakovaná hráčka. Druhému poločasu dominoval především souboj děvčat s těžkým terénem; všem hráčkám ubývaly síly a množily se nepřesnosti ve hře; přesto větší vůli po vítězství ukázal Holešov a přes totální vyčerpání některých děvčat paradoxně rozhodl v závěru: nejdříve skórovala po krásné kombinační akci pravé strany hřiště a několika střelách dorážkou do nekryté branky Ema Jiroušková, a v závěrečné minutě se k sólu vzchopila unavená Adriana Ševčíková a stanovila tak celkový stav na 1:4 pro hosty. Vítězství DFK bylo zcela zasloužené, náš celek dominoval především pohlednou kombinací, pevnou obranou a dobrým výkonem brankářky; nicméně bojovný výkon houževnatého soupeře a rozmoklý terén stály holešovský celek mnoho sil …

Katka Kasalová podala výborný výkon, v závěru první půle vychytala sólo soupeře a má lví podíl na vítězství. Obraně dominovala Zita Pospíšilová, která hrála s velkým nasazením s přehledem dirigovala své spoluhráčky; Míša Fojtová začala pomalu a na hřišti se dlouho hledala, ale v druhém poločase, především v jeho závěru pak patřila k nejlepším hráčkám Holešova. Dobrým výkonem překvapila Karolína Kozlanská, která se po tréninkové pauze vyrovnala se soupeřem i s kondicí, na pravé straně hrající Veronika Víznerová podala rovněž jistý výkon. V záloze byla nejlepší hráčkou Terka Pospíšilíková, která se v průběhu hry přesunula z levé strany do středu hřiště a vyztužila tak defenzívu; její hra tělem byla vynikající a v odebírání míčů patřila k nejlepším v zápase. Kondice tentokrát chyběla středové dvojici Adriana Ševčíková a Monika Řiháková – obě hráčky se často nestihly vracet a plnit defenzivní úkoly, nicméně obě skórovaly a ve fázích hry, kdy stačily tempu fyzicky, představovaly účinnou hrozbu pro domácí gólmanku. Kristýna Zichalová odehrála jeden ze svých lepších zápasů, statečně bojovala v osobních soubojích a mnoho jich vyhrála, byla velmi platná ve hře dopředu, ale bohužel stále ztrácí řadu míčů nepřesnou přihrávkou … Eva Zderčíková odehrála na těžkém terénu dobrý zápas, snažila se připravovat šance spoluhráčkám a její přehled a zkušenost byly velmi cenné zejména v okamžicích, kdy se družstvu nedařilo. Gábina Lipková první důležitý gól vstřelila, asistovala u všech dalších a ještě celou řadu šancí zbrkle zahodila; týmu velmi pomohla a má velký podíl na výhře. Ema Jiroušková hrála od druhé půle a vstřelila třetí gól, do hry se však mohla zapojit aktivněji. Příjemným překvapením byl výkon mladičké Katky Božkové, která na pravé straně zálohy skvěle pozičně bránila, přesnými pasy zakládala protiútoky, sama ohrozila domácí gólmanku a na jednu branku dokonce přihrála. Holešov zahájil jaro vítězně, ale s velkou únavou po zápase ….

Sestava: Kateřina Kasalová – Veronika Víznerová, Zita Pospíšilová, Michaela Fojtová, Karolína Kozlanská – Kristýna Zichalová, Monika Řiháková, Adriana Ševčíková, Terezie Pospíšilíková – Eva Zderčíková, Gabriela Lipková
Střídaly: Ema Jiroušková, Kateřina Božková
Branky: Lipková, Řiháková, Jiroušková, Ševčíková
Nejlepší hráčka: Gabriela Lipková, Zita Pospíšilová