Dívčí fotbalový klub Holešov o.s.

TJ Lužkovice – DFK Holešov: 2:3 (2:0)

Oslabený celek Holešova zajížděl ve třetím kole na hřiště loňského vítěze soutěže s 12 hráčkami a hned úvodní minuty jej oslabily ještě více: po hlavičkovém souboji a špatném doskoku odkulhala z hřiště v 5. minutě Míša Fojtová a do zápasu musela naskočit v nečekané premiéře nezkušená Maja Foltýnová … DFK navíc z následující akce inkasoval po rohu a prohraném hlavičkovém souboji další debutantky a chybě obrany; a když na druhou branku nesmyslnou přihrávkou doprostřed hřiště „nabila“ soupeři zkušená Kristýna Zichalová, na hosty by si nikdo nevsadil ani pětník. Lužkovice hrály silový jednoduchý fotbal – obrana po zisku míče hledala dlouhými nákopy dvě nebezpečné útočnice, po kombinaci nebylo vidu ani slechu, ale tato hra stačila k pohodlnému vedení a k vytvoření si dalších šancí … Naštěstí měl Holešov v brance v reprezentační formě chytající Gábinu Lipkovou a skvěle hrající obranu v čele s Terezkou Pospíšilíkovou, která předváděla vynikající zákroky, odebírala o hlavu větším soupeřkám míče a vyvážela je dopředu do ofenzívy … Po úvodním šoku se hosté osmělili a několikrát se pokusili ohrozit domácí gólmanku, ale snaha končila na špatné finální přihrávce, nepřesnostech či na nezkušenosti nových hráček. Pro vývoj zápasu byl klíčový útok domácích minutu před půlí, kdy nádherným zákrokem udržela DFK ve hře Lipková, nicméně na zvrat to vůbec nevypadalo … Zázraky se přesto dějí a kdo sledoval druhou půli, viděl totální obrat v utkání: Holešov převzal iniciativu na své kopačky, začal kombinačně přehrávat domácí a vytvářet si šance a první z nich využila Adriana Ševčíková, když si naběhla na dlouhý chytře hozený aut Evy Zderčíkové a střelou přes šestnáctku snížila na 1:2. Po několika minutách domácí fanoušci ztuhli – domácí gólmanka faulovala pronikající Ševčíkovou, k pokutovému kopu se postavila levonohá Gábina Lipková a chladnokrevně proměnila na 2:2. Domácí byli v šoku, nemohli se dostat do svého tempa, ale Holešovu postupně ubývaly síly a tlak lužkovických zkušených útočnic sílil, nicméně excelentní výkon obrany a brankářky hostí jim nedovolil skórovat. Když už trenéři přemýšleli nad sestavami pro penaltový rozstřel, DFK předvedl akci po pravé straně hřiště – od Katky Božkové putoval míč k útočnicím a opět Adriana Ševčíková přesně zakončila – navedla si míč přes celou šestnáctku a z levé strany křížnou střelou zajistila hostům tři body …. Za druhý poločas si Holešov zasloužil minimálně remízu, ale nakonec si odvezl díky statečnému a bojovnému výkonu celého týmu vítězství!

Gábina Lipková podala skvělý výkon a byla jednou z hlavních opor celku, vychytala řadu šancí soupeře, skvěle se zapojovala do rozehrávky a proměnila důležitou penaltu. Obraně vévodil vynikající výkon Terezky Pospíšilíkové, která zažila skvostnou premiéru na stoperském postu – čistě odebírala míče útočnicím, zakládala protiútoky Holešova a řídila s přehledem celou defenzívu. Míša Fojtová se bohužel brzy zranila a citelně týmu chyběla, výborně ji však zastoupila Kája Kozlanská, která hlídala a uhlídala o dvě hlavy vyšší soupeřku – platila na ni svou rychlostí, bojovností a důrazem – i ona podala velmi dobrý výkon. Poprvé v základní sestavě od úvodu hrající Katka Božková potvrdila předcházející spolehlivé výkony a i ona se významně podílela na neprostupnosti obrany – hrála skvěle pozičně, vyhrávala osobní souboje a zapojovala se do ofenzívy – své soupeřce nedovolila takřka nic, Veronika Víznerová hrála proti nejzkušenější hráčce domácích a sváděla s ní srdnaté boje na levé straně obrany. V záloze se trápila středová dvojice, kdy především Monika Řiháková bojovala s vlastní únavou, která ji limitovala v přesnosti a kombinaci, přesto týmu výrazně svou přítomností pomohla; Adriana Ševčíková byla u všech branek a její střelecká efektivita významně vzrostla, což bylo důvodem vítězství, stále však hledá především kondiční pohodu a družstvo trpí jejími herními výpadky v průběhu hry. Kristýna Zichalová střídala lepší a slabší okamžiky, bohužel nesmyslně „vyrobila“ druhý gól domácích, ale i ona se statečně prala až do konce o vítězství a má na něm svůj podíl; Eliška Klevetová se v první půli nedokázala vůbec zapojit do hry, její výkon byl nováčkovsky bojácný a nedůrazný, po poločase se zlepšila a snažila se o kombinaci se spoluhráčkami; potřebuje významně zlepšit kondici, aby byla platnou hráčkou po celý zápas. Eva Zderčíková od začátku zkušeně vévodila ofenzívě a na výhře má lví podíl, byť neskórovala: její přehled a taktické zpomalení či zrychlení hry podle potřeby týmu jsou ukázkové a neocenitelné a závěr zápasu ve středu hřiště jednoznačně šéfovala ona … Maja Foltýnová prožila tvrdý křest ohněm a k lepším výkonům ji povede tréninková píle a možnost hrát a trénovat se zkušenějšími spoluhráčkami. Skvělý výkon, tři body jsou naše !!!!

Sestava: Lipková
Víznerová Fojtová Pospíšilíková Kozlanská
Božková Řiháková Ševčíková Zichalová
Zderčíková Klevetová

Střídala: Foltýnová
Branky: 2 Ševčíková, 1 z penalty Lipková
Nejlepší hráčka: těžká volba, v poli Terezka Pospíšilíková, v brance Gábina Lipková, za góly Adriana Ševčíková