Dívčí fotbalový klub Holešov o.s.

DFK Holešov – Uherský Brod: 1:0 (0:0)

Další domácí zápas sehrál DFK tentokrát v Martinicích – za krásného slunečného počasí přihlíželi místní fotbaloví fanoušci utkání s nestejnými poločasy. Holešov začal tradičním náporem, ale oproti minulým zápasům nastaly negativní změny: obrana hrála tentokrát nespolehlivě, především stoperská dvojice spolupracovala chaoticky a nabízela hostím zbytečně příležitosti k ohrožení vlastní branky; a v záloze se sice snažila o kombinaci srdnatě bojující Adriana Ševčíková, ale pochopení našla pouze u Míši Fojtové, hrající po delší pauze, zaviněné zraněním, ale přesto hrající skvěle … Zbytek této řady se utápěl ve vlastní neproduktivní hře a navíc: útok domácích prakticky neexistoval – nezkušená Eliška Klevetová se stále fotbal učí a Kristýna Zichalová svou roli útočného žolíka vůbec nezvládala – do osobních soubojů se raději nepouštěla a tři nabídnuté tutovky s přehledem zahodila. Domácí celek měl přes všechny chyby herně navrch a vypracoval si řadu šancí, ale bohužel bez gólového efektu … Po přestávce se ještě několikrát Holešov dostal do šance a v 54. minutě naštěstí skóroval: výborná Adriana Ševčíková převzala na polovině hřiště míč, za přihlížení svých spoluhráček sama postupně obehrála pět soupeřek a nabídla Monice Řihákové šanci, která se nedala neproměnit: 1:0. Od tohoto okamžiku přestal DFK hrát, hosté získali střed pole, kde nestačila především střelkyně domácího gólu, dostávali se na polovinu Holešova po obou stranách hřiště a těžili z nepřesně hrající domácí obrany, kde především nedůrazné zákroky stoperky Pospíšilíkové přiváděly domácí trenéry k zoufalství … Naštěstí se hostům nepodařilo vyrovnávací gól vstřelit – největší zásluhu tom měly především brankářka Katka Kasalová, zlepšená hra krajních obránkyň a v záloze až do vyčerpání bojující Ševčíková a Fojtová. Vítězství sice opět zůstalo v Holešově, ale je třeba objektivně přiznat, že hosté si za svůj výkon bod zasloužili …

Katka Kasalová chytala po studijní pauze a svým výkonem se zařadila mezi opory domácího týmu. Ze stoperek byla tentokrát lepší Kája Kozlanská, která vyhrála řadu soubojů a dokázala eliminovat rychlé útočnice Brodu; zato Terezka Pospíšilíková se celý zápas trápila, chyběl jí tradiční důraz a přesná rozehrávka a i pozičně tentokrát hořela … Katka Božková podala celkem spolehlivý výkon, potřebuje zvýšit důraz a přesnost při ofenzívě; Ema Jiroušková se v první půli nedokázala účinně zapojit do domácí kombinace, v druhém poločase po přechodu na post krajní obránkyně se její výkon významně zlepšil. Veronika Víznerová odehrála pouze první polovinu a podala spolehlivý výkon. V záloze dominovala Adriana Ševčíková svou rychlostí a vytříbenou technikou, bohužel však byla ve své hře naprosto osamocena a často se musela za pasivního přihlížení spoluhráček probíjet přes přesilu hostí. Monika Řiháková přes vstřelený gól tentokrát propadla jak kondičně, tak pozičně, při přechodu do útoku nespolupracovala a prakticky pokaždé ztratila míč, což významně ovlivnilo průběh celého zápasu. Jednou z nejlepších hráček zápasu byla zdravotně handicapovaná Míša Fojtová, která se představila po delší době v záloze – dokázala míče nejen vybojovat, ale také přesně rozehrát do protiútoku; navíc vzhledem ke zranění dohrávala se sebezapřením, ale na rozdíl od řady spoluhráček bojovala až do posledního hvizdu píšťalky … Eliška Klevetová hrála rovněž se zdravotním omezením: stále jí však chybí herní zkušenosti , přesná poziční hra a její projev je nedůrazný, a tentokrát Holešovu v útočné fázi příliš nepomohla. Největším zklamáním bylo představení jedno z nejzkušenějších domácích hráček: Kristýna Zichalová se neprosadila ani v útoku ani v záloze, nedokázala proměnit nabídnuté stoprocentní šance a zklidnit tak hru DFK, vyhýbala se osobním soubojům a zápas dohrála v hlubokém útlumu … Střídající Dita Hovořáková týmu pomohla v útočné fázi a dokonce mohla vstřelit gól, ale tréninkové manko jí nedovolilo uspět…Holešov byl šťastnějším, ale tentokrát ne lepším týmem.

Sestava: Kasalová