Dívčí fotbalový klub Holešov o.s.

O nás

Dívčí fotbalový klub Holešov vznikl v červnu roku 2001 a hned začal svou sportovní pouť ve 2. Moravskoslezské lize žen – sever; premiérovou sezonu ukončil na 7. místě v devítičlenné tabulce. Postupně hrál tým žen ve 2., resp. 3. lize žen se střídavými úspěchy – od zisku titulu až po sestup       do nižší soutěže – viz historie oddílu. V roce 2005 odešlo z klubu po ukončení sezony téměř celé družstvo žen, které si vytvořilo samostatný oddíl. V sezoně 2010/11 hrály dokonce ženy se dvěma družstvy, ale rezervní béčko bylo po první sezoně zrušeno. V současné době hraje celek žen Moravskoslezskou divizi žen.

Na podzim roku 2004 se začalo formovat družstvo žákyň, které sehrálo svůj premiérový zápas  4. září 2005 v okresním přeboru mladších žáků – v tomto ročníku hrály žákyně své zápasy na celém hřišti a hned při své premiéře si překvapivě odnesly titul přeborníka okresu. Od podzimu 2007 hrají žákyně soutěž na polovině hřiště a týmem prošla řada hráček, které dnes tvoří opory celku žen. V současnosti čítá družstvo žákyň 14 děvčat a chlapců a je perspektivní základnou celého oddílu. DFK Holešov byl v roce 2005 po ligovém 1. FC Slovácku teprve druhým klubem na střední Moravě, který realizoval činnost žákovského celku a tento počin se výrazně zúročuje v pravidelném doplňování ženského týmu.

DFK Holešov od svého vzniku pořádá řadu turnajů pro žákovské i ženské celky, a také pro žákyně základních a středních škol, a to jak na otevřeném hřišti, tak v hale. Věhlas si získal především Mikulášský mezinárodní turnaj v halové kopané žen, který každoročně přivítá účastníky ze Slovenska, Polska a České republiky a kromě vysoké sportovní úrovně je rovněž významnou holešovskou akcí s charitativním podtextem. Děvčata od roku 2001 absolvovala řadu sportovních akcí a turnajů v zahraničí a přivezla z nich medailová umístění – byly to např. vítězné turnaje v Dánsku či v polské Pszczyně, stříbrné turnaje v Diakovcích (SR)  či v rakouském Lilienfeldu a další.

Oddíl pořádá každoročně letní a zimní soustředění pro ženy a žákyně, a dokázal ve své historii zorganizovat řadu zajímavých akcí – ples DFK Holešov, sjezd řeky Vltavy, soustředění rodičů a děvčat v Itálii, výlety na běžkách, výstavu k 10. letům trvání oddílu apod.

Mezi fotbalistkami se objevila řada nadějných děvčat, která patří mezi vlastní odchovankyně oddílu, a tyto hráčky dosáhly řady úspěchů – reprezentovaly klub ve výběrech Moravy či v reprezentačních celcích mládeže nebo dokonce dosáhly na ligovou úroveň. Mezi tyto hráčky patří třeba Pavlína Jablunková (reprezentace ČR do 17 let), Michaela Dobroslávková (výběr Moravy do 15 let) či Dominika Stolářová, která hraje v současnosti 1. ligu žen v barvách 1. FC Slovácko.

Za dosavadní úspěšnou činnost oddílu patří poděkování všem, kdož stáli u vzniku Dívčího fotbalového klubu Holešov – hráčkám, trenérům, organizačním pracovníkům, sponzorům, rodičům a rodinným příslušníkům, fanouškům – všem, kdož mají zásluhu na dnešních i historických úspěších.

Mgr. Svatava Ságnerová